אימון לקריירה

אימון לקריירה

מהו ניהול קריירה?

קריירה במקצוע מסוים? קריירה כשכיר? קריירה כעצמאי? קרירה כבעל עסק ? קריירה כבעל חברה? כולנו רוצים לחיות חיים משמעותיים, להגשים את חלומותינו, להשיג את היעדים שהצבנו ולחוות סיפוק והנאה. בתחום האישי והמקצועי ובניהול הקריירה שלנו. כדי שנוכל לממש את התחום המקצועי שלנו ואת יכולותינו המקצועיות והעסקיות שאנו באמת רוצים, אנחנו חייבים לנהל לנווט לכוון ולנהל את הקריירה שלנו.

מהם העקרונות הבסיסיים באימון לניהול קריירה?

• איתר עוצמות: הכרת היכולות, העוצמות והחולשות המקצועיות והאישיות בתחום המקצועי ובניהול הקריירה.
• זיהוי הערכים: הכרת הערכים המנחים אותנו ועומדים מאחורי המקצועיות וניהול הקריירה שלך, בין אם אנו מודעים לכך ובין אם לא.
• הגדרת החזון האישי: הכרת נקודת האופטימום, שאליה אנו שואפים כדי להגשים את ייעודנו בניהול הקריירה.
• הגדרת המטרות והיעדים: הכרת הדרך להגשמת החזון בחיים האישיים ובניהול הקריירה.
• ניהול זמן: יצירת סדר עדיפות בחלוקת משאבי הזמן ובניהול הקריירה ובחיים האישיים.

מהו סל המשאבים האישי ככלי באימון לניהול קריירה?

השלב הראשון באימון לניהול הקריירה הוא איתור ובניית סל המשאבים האישי והמקצועי שיש לנו. עלינו לאתר ולזהות את העוצמות והיכולות המקצועיות, דהיינו כל מה שעוזר לנו בניהול הקריירה והתפקיד המיועד וכל מה שחוסם מעכב אותנו מבחינה מקצועית ואישית בניהול הקריירה שלנו. לא מדובר בשינוי מידי של כל הצדדים הפחות מוצלחים לקראת התפקיד המקצועי אותו אנו רוצים, אלא בניתוח וחשיבה, כיצד ניתן באמצעות כל המשאבים האישיים והמקצועיים העומדים לרשותנו להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר לתפקיד והקריירה אותה אנו רוצים.
סל המשאבים האישי כאימון לניהול קריירה, כולל את היכולות, הכישורים הקוגניטיביים, הנפשיים והרגשיים, הידע ומיומנויות העשייה שהם הנכסים של האדם, המשמשים אותנו כשאנו מנהלים את החיים האישיים והמקצועיים. סל המשאבים מסייע לנו להשיג את המטרות והיעדים שאנו מציבים לעצמנו מבחינה אישית ומקצועית. מחקרים רבים מצביעים על כך שלכל אחד מאתנו יש את אפשרות לממש את המשאבים והעוצמות שלו במידה רבה יותר מזו שהוא מביאים לידי ביטוי בחיי היום, ברמה המקצועית ובניהול הקריירה. אימון לניהול קריירה מתבסס על כך שמרחב הצמיחה הגדול ביותר שלנו כאנשים בכלל ובוודאי בתחום המקצועי ובניהול הקריירה הוא בתחומים שבהם יש לנו עוצמות וכישורים בולטים. החיבור לעוצמות הוא זה שמעלה את הערך העצמי שלנו ומאפשר לנו להכיר את עצמנו מפרספקטיבה אחרת.

שאלות לאיתור העוצמות באימון לניהול הקריירה

• הגדר מהן העוצמות האישיות המקצועיות הניהוליות העסקיות שלך?
• מהי העוצמה העיקרית שמאפשרת לך להצליח בניהול הקריירה שלך?
• אילו עוצמות מאפיינות אותך ומבדלות אותך מאחרים מבחינה אישית ומקצועית?
• כשאתה במיטבך, אלו מעוצמותיך באות לידי ביטוי מבחינה אישית, מקצועית וניהולית?
• מהו החלק המהנה או המספק ביותר בעבודה שלך ? בעסק? בחייך האישיים ?

מהו החזון ככלי באימון לניהול הקריירה?

חזון הוא הגדרה של אנשים או ארגונים למצב הנחשב בעינינו כשיא ההצלחה, כפסגת השאיפות על פי ערכינו ומטרותינו. החזון הוא התשובה לשאלות: לשם מה אני קיימים? מהו הייעוד שלנו?
בדרך כלל לא ניתן לממש את החזון בשלמות בחיים האישיים והמקצועיים ובניהול הקריירה אך הוא מהווה מגדלור המכוון אותנו. החזון הוא כלי ניהולי רב עוצמה המנחה אותנו בבניית תכנית פעולה שיטתית לניהול הקריירה, כדי להביא למימושו בעתיד ולא להותירו בבחינת שאיפה בלבד.

שאלות לאיתור החזון/ הייעוד המקצועי והעסקי באימון לניהול הקריירה?

• מה היו הרגעים המאושרים ביותר בחייך הפרטיים, המקצועיים והעסקיים- ניהול הקריירה ?
• מה ייחשב בעיניך שיא ההצלחה בחייך האישיים, המקצועיים והעסקיים- בניהול הקריירה ?
• מהם חמשת ההישגים הגדולים ביותר בחייך האישיים והמקצועיים בניהול הקריירה עד היום ?
• דמיין את יום ההולדת 85 שלך, לאחר שחיית חיים נפלאים, מימשת את הפוטנציאל האישי והמקצועי בניהול הקריירה שלך באופן מלא. כתוב כיצד מברכים אותך ילדיך, בן/בת זוג, החברים, שותפיך ומנהליך מהעבודה, ההורים שלך שגם אם הלכו לעולמם, הגיעו לברך אותך.
• השלם את המשפט אילו רק (היה לך / היית)….בניהול הקריירה אז היית (עושה / משיג/ה מרגיש/ה בניהול הקריירה).
• מה מלהיב אותך ? מה מרגש אותך בחייך המקצועיים ובקריירה שלך?
• לאחר איזו פעילות מקצועית בעבודה את/ה מרגיש/ה נפלא ומתמלא באנרגיה חדשה ?
• במה לדעתך, את/ה הטוב ביותר בעבודה ומבחינה מקצועית ? איפה את/ה מצטיין/ת בחיים במקום העבודה ?
• אנשים במקום עבודתי חושבים שאתה/את הכי טוב/ה ב….
• מה אנשים בחיים האישיים בארגון ובעסקים אוהבים בך ומה הם מעריכים בך ?
• אם היית יכול לשנות את מהלך חייך בעבודה ובניהול הקריירה, מה היית משנה ?
• באיזה מציאות אתה רוצה לחיות בעוד 10 שנים בניהול הקריירה שלך ?

מגנוס יעוץ – אימון לניהול קריירה

הליך של ניהול קריירה מאפיין אנשים רבים, כולנו מנהלים את הקריירה שלנו כולנו רוצים לנהל את הקריירה שלנו ולהצליח בה. השאלות שמלוות פעמים רבות אותנו הן השאלות: “מה נחשב הצלחה בעיני ברמת הקריירה? ואיך מגיעים להצלחה מבחינת הקריירה? אייך מייצרים תקשורת מקדמת בניהול הקריירה (ארגונית ועסקית) שתקרב אותי אל המטרה ותאפשר לי לנהל את הקריירה באופן שיחשב בעיני כהצלחה.
כולנו מתמודדים עם שאלות של יכולות, סל משאבים, הבטחה, בידול ומיתוג ניהול זמן, חלוקת משאבים, איזון, התנהלות עסקית וארגונית, ובחינה מחודשת של מטרות בניהול הקריירה שלנו. לפעמים העדר יכולת להעריך נכון מה המקור האמיתי לקושי שלנו בניהול הקריירה אשר גורם לנו להטיל את האשמה על גורמים אחרים כמו מום העבודה. לעיתים זהו מצב בעייתי היות ואנו צפויים לטפל בגורם שבפועל אינו מהווה את הסיבה לקושי האמיתי שלנו. חשוב שתהיה לנו הערכה נכונה ומעמיקה של כל הגורמים המשפיעים על שביעות הרצון שלנו, ועל ניהול הקריירה וכן מידת היכולת שלנו להתמודד ביעילות עם כל אחד מהם, בחינת כל הסיבות שגורמות לנו לקשיים רגשיים ומקצועיים ולהפך, לתחושת סיפוק והצלחה. בניהול הקריירה כל אלו הם המפתח לבניית מסלול קריירה אמיתי במסגרתו נוכל לנהל את הקריירה שלנו לא רק על הצד הטוב ביותר, אלא גם על הצד הטוב ביותר עבורנו באופן אישי.

לעתים הקושי בניהול הקריירה קשור לתחושה של תקיעות ודשדוש במקום. אך בתור אלה שנמצאים בתוך הסיטואציה עצמה ואף נפגעים ממנה, איננו יכולים להביט עליה מהצד בצורה אובייקטיבית. בעזרת מגנוס- אימון לניהול ושיווק הקריירה, ניתן לערוך תהליך יעוץ, אימון בעזרת איש מקצוע בלתי תלוי המאפשר לנו לראות זוויות חדשות, מניעים והזדמנויות שלא יכולנו לראות כשהיינו בתוך הסיטואציה עצמה בניהול הקריירה שלנו. בניהול הקריירה יש משמעות אדירה לתהליך המאפשר מבט רענן על עצמינו ועל עיסוקינו, מתוך זווית יצירתית שמרחיבה את טווח הראיה ומביאה לתובנות והחלטות חדשות, המשפיעות באופן מידי על תחושת האושר והשמחה שלנו.