ניהול קריירה קיימת

תהליך של ניהול קריירה מאפיין יותר אנשים שיצאו לשוק העבודה לפני מספר שנים. השאלות שמלוות את חייהם הן: "מה נחשב הצלחה בעיני? ואיך מגיעים אליה? אייך מייצרים תקשורת ארגונית נכונה שתקרב אותי אל המטרה?"

אנו מתמודדים עם שאלות של ניהול זמן, חלוקת משאבים, איזון, התנהלות עסקית וארגונית, ובחינה מחודשת של מטרות. לפעמים העדר יכולת להעריך נכון מה המקור האמתי לקושי שלנו גורם לנו להטיל את האשמה על גורמים אחרים. זהו מצב מסוכן, היות ואנו צפויים לטפל בגורם שבפועל אינו מהווה את הסיבה לקושי האמיתי שלנו. הערכה נכונה ומעמיקה של כל הגורמים המשפיעים על שביעות הרצון שלנו, מידת היכולת שלנו להתמודד ביעילות עם כל אחד מהם, בחינת כל הסיבות שגורמות לנו לקשיים רגשיים ולהפך, לתחושת סיפוק והצלחה – הם המפתח לבניית מסלול אמתי במסגרתו נוכל לנהל את הקריירה שלנו לא רק על הצד הטוב ביותר, אלא גם על הצד הטוב ביותר עבורנו באופן אישי.

לעתים הקושי קשור לתחושה של תקיעות ודשדוש במקום. אך בתור אלה שנמצאים בתוך הסיטואציה עצמה ואף נפגעים ממנה, איננו יכולים להביט עליה מהצד בצורה אובייקטיבית. תהליך יעוץ, אימון בעזרת איש מקצוע בלתי תלוי מאפשר לנו לראות זוויות חדשות, מניעים והזדמנויות שלא יכולנו לראות כשהיינו בתוך הסיטואציה עצמה. יש משמעות אדירה לתהליך המאפשר מבט רענן על עצמינו ועל עיסוקינו, מתוך זווית יצירתית שמרחיבה את טווח הראיה ומביאה לתובנות והחלטות חדשות, המשפיעות באופן מיידי על תחושת האושר והשמחה שלנו.