סל המשאבים שלי

אם הייתם מגיעים לנהל חברה חדשה, מה הדבר הראשון שהייתם עושים?

הייתם ממפים את המשאבים השיווקיים, התפעוליים והכספיים, מצבת עובדים של החברה הייתם רוצים לדעת כמה סחורה יש לכם במחסן, כמה עובדים בחברה , מה התקציב ומה הבטיחו לבעלי המניות. זה נשמע מאוד ברור ומתבקש, אבל האם הדבר ברור ומתבקש גם כשמדובר ב"חברה" שלנו, כלומר בחיינו? האם אנו מודעים למשאבים שעומדים לרשתנו בנהול עצמי? האם  אנו דואגים לעשות מיפוי וספירת מלאי?

מה הצדדים החזקים והחלשים שלנו. מה אנחנו יודעים לעשות, מה אנחנו אוהבים לעשות, במה אנחנו טובים ומצליחים? ולהפך, מה מתסכל אותנו, מה גורם לנו לספור שניות עד סוף היום העבודה, מה התחומים שאנחנו לא מצליחים לפצח? מה ממלא את מצבורי האנרגיה שלנו, מה נותן לנו כוח, מעלה חיוך על פנינו? מה הערכים שבהם אנחנו מאמינים, העקרונות, השאיפות והקווים האדומים?

לכל אדם ישנו "די.אנ.איי" של יכולות אישיות ומקצועיות ייחודיות, טביעת אצבע שאיננה ניתנת לחיקוי. באמצעות הכרות מחודשת ומדויקת עם הכוח הגלום בתוכנו. אפשר לסלול את הדרך להצלחה מקצועית ועסקית. הכרות עם סל המשאבים שלנו הוא שלב הכרחי וחשוב מעין כמוהו בתהליך של ניהול מקצועי ונהול קריירה, מיקוד, שינוי ופריצה מקצועית. עבורי, כמי שמלווה אנשים ועסקים זהו תהליך מרתק ומפתיע בכל פעם מחדש.
פעמים רבות קורה שאני פוגשת אדם בתפקיד בכיר, אשר אינו מכיר ביכולותיו המקצועיות והאישיות, או שמכיר בהם באופן חלקי בלבד. הוא יכול ורוצה להצליח, אבל הערכתו העצמית הנמוכה או המודעות החסרה שלו, לא יאפשרו לו. לפעמים קורה גם ההיפך – אדם שנטבעו בו אמונות לא מציאותיות ביחס ליכולותיו והוא אינו מבין מדוע הישגיו אינם תואמים את האופן שבו הוא מעריך את עצמו. הכרות עם עצמי עם המשאבים שלנו הוא תהליך מדוקדק ומעמיק שמתקיים בפגישות אישיות או קבוצתיות דרך אבחון ושיחה ובעזרת כלים מקצועיים שפיתחתי. אנחנו בודקים יחד את הרצונות, היכולות, הכישורים והאמונות המקדמות והחוסמות, עד שנוצרת מעין "מפה" אישית, המשרטטת את אישיותנו ואת ההבטחה האישית והמקצועית שלנו. עם מפה או תוכנית קל לנו יותר לנווט את חיינו המקצועיים והאישיים. לכל אחד מאתנו יש אפשרות לממש את  המשאבים והעוצמות שלנו במידה רבה יותר מזו שאנו מביאים אותה לידי ביטוי בחיי היום יום שלנו.

כאשר מרחב הצמיחה הגדול ביותר של האדם הוא בתחומים שבהם יש לו עוצמות וכישורים בולטים. החיבור לעוצמות הוא זה שמעלה את הערך העצמי של האדם ומאפשר לנו  להכיר את עצמנו מפרספקטיבה אחרת. אני מזמינה אותך להכין יחד איתי את המפה שלך באופן מקצועי ורציני .